Human Missile Crisis’tan Hayata, Aşka, Hata Yapmaya ve Düşmüşlere Dair Bir İlk Albüm: “Liquor Store Stories”

Dartmouth, Kanada’dan punk etkileşimli garage-rock üçlüsü Human Missile Crisis’ın, hayata, aşka, hata yapmaya ve düşmüşlere bir garage rock, post-punk övgüsü olan ilk albümleri “Liquor Store Stories”, geçen ağustos sonu dinleyiciyle buluştu.

Bu 34 dakikalık kısa ve öz EP’de güçlü ritimler, agresif icralar ve bazı tekinsiz parçalar yer alıyor. İkinci single olan “Blackwater”, gitarist/vokalist DJ Vaters’ın açıkladığı üzere, vefat eden bir arkadaşları için yazdıkları bir anma parçası:

Bu, kendi kendine yazılan ve yaklaşık 5 dakika içinde bir anda ortaya çıkan şarkılardan biri. Bir gün eski arkadaşımın kardeşiyle konuşuyordum ve bana Charles’ın 5 yıl önce vefat ettiğini hatırlattı. Bu konuşmadan kısa bir süre sonra bir bira açtım, gitarı elime aldım ve bu şarkı adeta önümde belirdi. Dominion, Nova Scotia’da büyüdük ve burada yerel plajımızda büyüdük çünkü; etrafımızda kömür madenciliği toplulukları vardı – kömür tozu sahilimize vururdu – “Blackwater” budur. Sonik olarak bu şarkının güçlü ve akılda kalıcı olmasını, eski dostumuz Charles için bir marş olmasını istedim.”

Liquor Store Stories” sadece bir albüm olarak değil, insan ruhunun direncinin bir kanıtı ve hayatın inişli çıkışlı yollarında bir rollercoaster yolculuğu” ifadesiyle tanımlanıyor.

Gitar ve vokalde DJ Vaters ile birlikte davulda Matthew MacIsaac ve bas gitarda Justin Boutilier’den kurulu Human Missile Crisis, ham enerjiyi içe dönük lirizmle birleştirerek katartik olduğu kadar güçlü bir sound yaratıyor.

Lil Thomas tarafından The Sonic Temple’da kaydedilen albümün ek kayıtları Halifax merkezli indie rock grubu Sleepy Kicks’ten Braden Kamermans tarafından Uthful Music’te yapıldı. Albümün miksajı Braden Kamermans, masteringi ise Brad Boatright tarafından Portland, Oregon’daki Audiosiege’de yapıldı. Albüm kapağı Vaters’ın kedisi NUB’ın fotoğrafından oluşuyor ve Amy Crosby tarafından sanatsal bir şekilde işlendi. Çok yönlü bir terapötik yolculuk olan albüm Queens of the Stone Age, Single Mothers ve Cloud Nothings hayranlarına tavsiye ediliyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish