Def Leppard’ın İlk Yılları Bu Koleksiyon Setinde

Def Leppard’ın ilk yıllarına odaklanan kapsamlı bir koleksiyon seti yayın tarihini bekliyor.

20 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak “The Early Years 79-81” başlıklı set, UMC / Virgin etiketiyle piyasaya sürülecek.

Topluluğun, ilk iki albümü “On Through The Night” (1980) ve “High ‘N’ Dry” (1981)’ı öne çıkaran set, grubun mikrofon başı kuvveti Joe Elliott yapımcılığında hazırlanırken mastering işlemleri ise grubun uzun süre hizmet veren ses mühendisi Ronan McHugh tarafından yapıldı.

Bu deluxe set, orijinal albümlerin yeniden düzenlemeleri, B-side’lar, nadir kayıtlar ve remix versiyonlar, Radio One oturumları ve “Live From Reading” ile yeni ortaya çıkan, daha önce yayımlanmamış Oxford’daki bir şovun kayıtlarını da içeren beş CD ile birlikte geliyor.

Def Leppard’ın çıkış albümü “On Through The Night”, 1980’de piyasaya sürüldü ve çok geçmeden rock dünyasında dikkatleri üzerine çekti. Judas Priest ve Black Sabbath albümlerinde de imzası olan yapımcı Tom Allom ile kaydedilen albüm, İngiltere albümler listesinde 15 numarayı görürken ABD’de 51 numaraya kadar yükseldi.

Ertesi yıl yayımlanan ve Robert “Mutt” Lange yapımcılığında kaydedilen “High ‘N’ Dry” ise Birleşik Krallık listelerinde 26 numaraya ABD’de ise 38 numaraya ulaştı.

Yeniden düzenlenen her iki albüm, CD ve plak sürümleriyle piyasaya sürülecek.

blabbermouth.net

tr_TRTurkish