Batu Akdeniz’in Beklenen Albümü ‘Bir Kalbin Çöküşü’ Yayında

Rock müziğin Türkiye’deki önemli temsilcilerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Batu Akdeniz’in, ‘Bir Kalbin Çöküşü’ isimli albümü Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

İsmini Stefan Zweig’ın kitabından alan albüm, dinleyiciyi o özlenen eski rock sound’una ve coşkusuna çağırıyor.

Söz ve müziği tamamen Batu Akdeniz’e ait olan albümün yapımı 2 yıl sürerken, 10 şarkılık albümde genç sanatçının Amerikan ve İngiliz rock müziğinden aldığı ilhamın Türkçe sözler ve modern dokunuşlarla buluştuğu bir dinleme seansına eşlik ediyoruz.

‘Bir Kalbin Çöküşü’, yüksek sesli gitar ve davulların büyük vokal anlarına ve nakaratlara eşlik ettiği, müziğin coşkusunun sözlerin hüznüyle birleştiği gerçek bir rock albümü olarak öne çıkıyor.

Kayıtları Ankara Mirage Stüdyoları’nda yapılan albümün mix, mastering işlemlerinde Uğur Karaman ve Kerem Çakıroğlu imzası var. Düzenlemelerinde Batu Akdeniz, Bulut Gör ve dördüncü şarkıda Paul Wetz iş birliği göze çarpan albümün yapımcısı olarak da bu üçlünün ismini görüyoruz

Albümle aynı adı taşıyan şarkıya Emre Ergenç yönetmenliğinde çekilen ilk video klip ise Batu Akdeniz ve grubunun performans görüntülerinden oluşuyor.

tr_TRTurkish