Annie Hart’ın Yeni Albümü “The Weight of A Wave” Yayında

Annie Hart’ın dördüncü tam uzunluktaki stüdyo albümü “The Weight of A Wave”, Uninhabitable Mansions etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Albüm krautrock esintili elektronik poptan post-punk’a uzanan eğlenceli ve neşeli bir şarkı koleksiyonu olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Albümün yayınıyla birlikte “Boy You Got Me Good” şarkısı için çekilen klip de paylaşıldı.

Yeni albüm “The Weight of A Wave”, Hart’ın yadsınamaz şarkı yazma becerisini gözler önüne seriyor. Basement rock ve enerjik krautrock’tan ilham alan doğaçlamalar ve eklektik bir karışımla karakterize edilen her şarkı, Hart ve arkadaşlarının sevgiyle “Song Challenges” olarak adlandırdığı ve oturum başına en az üç şarkı üretilen bir şekilde hazırlandı. Bu tekniğin, albüme, genellikle stüdyo kayıtlarında kaçırılan kendiliğindenlik hissini başarılı bir şekilde yakalayan organik ve canlı bir kalite kattığı dikkatlerden kaçmıyor.

Şarkılarda Hot Chip’ten Alexis Taylor, The Antlers, Drew Citron (Beverly) ve Madeline Kenney’nin geri vokalleri yer alıyor. Albümün miksajı Jorge Elbrecht (Japanese Breakfast, Hatchie), Outlier Inn’den Joshua Druckman (Nude Party, Snail Mail) ve Justin Pizzoferrato (Wild Pink, Dinosaur Jr.) tarafından yapıldı. 

Eğitim yolculuğu Juilliard’da okuduğu süreci de kapsayan Hart’ın müzik kariyeri, 2003 yılında Au Revoir Simone’un bir üyesi olarak elektropop sahnesine girdiğinde uçuşa geçti. Synthesizer odaklı melodileri, filmlerde, reklamlarda, Grey’s Anatomy ve David Lynch’in 2017’de yeniden canlandırdığı Twin Peaks gibi hit TV şovlarında yer aldı. 2017’de Hart, parçaları Marvel’s The Runaways, Trinkets, The Fosters ve Naomi Watts liderliğindeki Gypsy gibi popüler TV programlarında yer alan ilk albümü “Impossible Accomplice”ın piyasaya sürülmesiyle solo kariyerinin startını verdi. Hart, 2020’de film endüstrisine adım attı ve IFC’nin Olympic Dreams ve Universal’in Banana Split’i de dahil olmak üzere birçok uzun metrajlı filmin müziklerini besteledi.

Annie, sabırlı dinleyiciler için kendine özgü, kendi kendini yetiştirmiş tarzıyla müzik besteleyerek sınırları aşmaya devam ediyor. 2023, yeni albümle birlikte kariyerinin ivmesini daha da artıran birkaç projenin piyasaya sürüldüğü bir yıl olacak.

tr_TRTurkish