Dolly Dagger Yeni Şarkısı “Nightmare”de Uzaylılarla Buluşuyor

Bazen kendinizi bulmak, uzaylıları bulmaktan daha zor olabilir. Dolly Dagger, kendinden şüphe duyma ve kabus gibi beklentilerle boğuşan bir neslin ahlakını yakalayarak, bunu 26 Temmuz’da çıkacak cesaret verici “Nightmare” marşına kanalize ediyor.

Avustralya doğumlu Los Angeles merkezli Dolly Dagger, bu alternatif pop-rock projesini oluşturduğundan beri üçüncü single ve müzik videosuyla sahneleri yeniden süpürüyor. Kendisinin bir güç olduğunu kanıtlamaya devam ediyor.

“Nightmare” yakında çıkacak olan ilk EP’nin ilk single’ı olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Dolly, “Çoklu evrende bu kadar küçük olmamız düşüncesi, bazen hayatın kabusunu gerçekten de perspektif haline getiriyor” diyor. “Hayat kaotik göründüğünde, bazıları için sadece yukarı bakmak topraklayıcı veya varoluşsal olabilir ve kişisel olarak bunu temel buluyorum.”

X-Files izleyerek ve gökyüzüne doğrultulmuş bir el feneriyle arka bahçesinde koşarak uzaylıların gelip onu götürmeleri için bağırarak büyüyen biri olarak, bu müzik videosu Dolly’nin eğlenceli ve biraz çılgın fantezisinin hayat bulmasıdır. Videonun yapımcılığını, yönetmenliğini ve kurgusunu yapan Dolly, bugünlerde nadir görülen bir görüş gücüne sahip atmosferler ve dünyalar yaratmak için birçok yeteneğini kullandı. Ortak yazarı ve grup arkadaşı Jesse McInturff (aynı zamanda film ve TV için besteler yapan) ile davulcu ve arkadaşı Danni Ammon “kötü ajanlar” olarak rol alıyor.

Dolly’nin yakıcı derecede güçlü vokalleri, Phantogram ve Placebo gibi diğer öncü pop/alt performanslarına göz kırpıyor.

“Nightmare”, kendinden şüphe duyarak ilerlemeye çalışan, sonunda o uzaylı karşılaşmasına sahip olmak ve başkalarının inançsızlığıyla geçen onca yıldan sonra onay almak için inancını koruyan herkes için bir savaş narası.

What's your reaction?

tr_TRTurkish