Alkaline Trio’nun Samimi Yeni Single’ı ‘Bad Time’ı Dinleyin

Alkaline Trio, yakında yayımlayacakları onuncu albümleri ‘Blood, Hair and Eyeballs’dan ikinci single olan ‘Bad Time’ı paylaştı.

Şarkıda solist Matt Skiba, hayati tehlike altındaki eski bir sevgilisine olan sevgisini içtenlikle dile getiriyor: “Bir mesaj bıraktım “merhaba” diye / Bir çatışmadan cevap verdim / Sana kötü bir zaman olduğunu söyledim / Ama konuşabilirim

Bir basın açıklamasına göre, şarkıda anlatılan olaylar Skiba’nın gerçek yaşam deneyimlerine dayanıyor. Skiba “‘Bad Time’ ilk olarak, El Paso, Teksas’ta turnede olduğum sırada, kaldığımız yerin hemen karşısında aktif bir silahlı saldırı durumu yaşanırken beni arayan bir arkadaşımdan ve aşkımdan ilham aldı” diyor.

Durum tırmanırken silah seslerini ve sirenleri duyabiliyorduk. Arkadaşım konuşmak için kötü bir zaman olup olmadığını sordu, ben de hayır dedim – onunla gerçekten konuşmak istiyordum. Aslında korkunç ve dehşet verici bir zamandı ama onun sesini duymak için asla kötü bir zaman değildi.”

Single’ın çıkışını, ‘Blood, Hair and Eyeballs’ adlı parçanın zombi temalı görselini de yöneten Ravi Dahr’ın yönettiği rüya gibi bir video destekliyor.

Skiba, grubun ‘Bad Time’ için yönetmenle yaptığı iş birliği hakkında olumlu konuştu ve şunları söylüyor: “Bunu bir araya getirmek için sahip olduğumuz kısa süreyi beyin fırtınası yaparak ve bağlantılar, fotoğraflar ve film referansları göndererek geçirdik. Dario Argento, Stanley Kubrick ya da Kenneth Anger ve benzerlerini benim kadar seven biriyle her gün karşılaşmıyorum.”

Yeni albüm “Blood, Hair and Eyeballs” Alkaline Trio’nun 2018’de yayınladıkları “Is This Thing Cursed?” albümünün ardından altı yıl sonra dinleyiciyle buluşacak ilk tam uzunluktaki albüm olacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Alkaline Trio, photo credit: Jonathan Weiner

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish