ZZ Top Belgeseli “That Little Ol’ Band From Texas” DVD Formatıyla Geliyor

1969 yılında Houston, Teksas’ta temelleri atılan ve blues rock, hard rock kulvarının sembol topluluklarından biri olan ZZ Top ile ilgili en kapsamlı belgesellerden biri DVD formatıyla geliyor.

“ZZ Top: That Little Ol’ Band From Texas” ismiyle, 28 Şubat 2020 tarihinde DVD, Blu-ray ve dijital olarak Eagle Rock Entertainment aracılığıyla piyasaya sürülecek yapım, topluluğun kariyerine derinlemesine bir bakış sunuyor.

Yapımcı ve yönetmenliğini, Metal: A Headbanger’s Journey, Hip-Hop Evolution ve Super Duper Alice Cooper gibi ödüllü yapımlardan da tanıdığımız Sam Dunn’ın yaptığı belgesel, gitarist, şarkıcı Billy F Gibbons, basçı Dusty Hill ve davulcu Frank Beard üçlüsünün omuzlarında yükselen grubun doğuşundan, uluslararası bir marka olmalarına kadar geçen süreci gözler önüne seriyor.

Yapım, grup üyeleriyle yapılan röportajlara ek olarak, oyuncu Billy Bob Thornton ve Queens Of The Stone Age’den Joshua Homme gibi tanınmış hayranlarla yapılan görüşmelerin yanı sıra daha önce hiç görülmemiş arşiv görüntülerine de sahip.

Sadece bu film için çekilmiş, Teksas’taki en eski dans salonu olan tarihi Gruene Hall’daki samimi bir ZZ Top performansı da belgesel boyunca izleyiciye eşlik ediyor.

tr_TRTurkish