Steve Harris’in British Lion’ından Albümün İsim Şarkısı “The Burning”

Iron Maiden’ın kurucu üyesi, bas gitarist Steve Harris’in yan projesi British Lion’ın yaklaşan albümünden yeni şarkı var.

17 Ocak’ta piyasaya sürülecek ve on bir şarkının yer aldığı “The Burning” isimli yeni British Lion albümden paylaşılan yeni kayıt albümün isim şarkısı oluyor.

Albümden çıkan daha önceki şarkılar, “Lightning” ve “Spit Fire”da da olduğu gibi güçlü gitar tonlarıyla, heavy metal geleneklerini yansıtan “The Burning”, Harris ve ekibine olan beklentileri karşılayacak gibi görünüyor.

Topluluğun mikrofon başı gücü Richard Taylor şöyle diyor:

Son birkaç yıldır ‘The Burning’ üzerinde çalışıyoruz ve herkes sonuçlardan çok memnun. Son turlarda şarkıların bazılarını çalmaya başladık ve hayranlarımızdan harika tepkiler aldık. Albümü dünyayla paylaşmak üzere olmaktan gerçekten çok heyecanlıyız, ayrıca yola çıkmayı ve herkesi gösterilerde görmeyi de dört gözle bekliyoruz”.

Grubun, Eylül 2012 tarihinde çıkan ilk albümünü takiben yayımlanacak albüm, Harris’in yapımcılığında vokalde Richard Taylor, gitarda David Hawkins ve Grahame Leslie ve davulda Simon Dawson’dan kurulu kadroyla Barnyard Studios’ta mühendis Tony Newton ile kaydedildi.

Aşağıda, yaklaşan British Lion albümünden çıkan şarkılar “The Burning”, “Lightning”, “Spit Fire”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

British Lion “The Burning” şarkı listesi:

  1. City of Fallen Angels
  2. The Burning
  3. Father Lucifer
  4. Elysium
  5. Lightning
  6. Last Chance
  7. Legend
  8. Spit Fire
  9. Land of the Perfect People
  10. Bible Black
  11. Native Son

Kapak Fotoğrafı: John McMurtrie

What's your reaction?

tr_TRTurkish