O Zaman Dans, Nebula Kitap etiketiyle yayımlandı

Karine Lambert’in ayrı geçmişlerden, ayrı dünyalardan gelmiş iki yabancının seksenine merdiven dayamış bir aşk hikâyesini anlattığı kitabı O Zaman Dans, Nebula Kitap etiketiyle yayımlandı.

Marguerite, 78 yaşında eşi Henri’yi kaybettiğinde kendini yapayalnız hisseder. Henri hayattayken saçından elbisesine kadar onun adına karar vermekle kalmamış, oturacakları evi seçmiş, kaç çocuk yapacaklarına bile önceden karar vermiştir. Marguerite ise hep sabırlı ve ölçülüdür, ruh hâlini ifşa etmeden eşinin karakterine uyum sağlayan sessiz bir gölge gibidir.

Marcel, Cezayir’den Fransa’ya göçtükleri gemide elini tuttuğu kıza âşık olmuş; bu neşeli, başına buyruk, hayat dolu kadınla evliliğinde neredeyse elli seneyi devirmiştir. Nora göçüp gittiğinde çok sevdiği karısıyla beraber yaşama sevincini de kaybeder.

Bu iki yabancının yolları bir şekilde kesişir. Kalpleri ısıtan, ezber bozan, isyan fişeklerini ateşleyen, her yaşta sevmeye, sevilmeye, dans etmeye teşvik eden unutulmaz bir hikâye anlatırlar.

“Yaşlanmanın keyfini de umutsuzluğunu da içinde barındıran, sadelikle yazılmış; muhteşem, iyimser, sıklıkla da komik bir aşk hikâyesi. Kalbi genç kalanlar için. Mükemmel.” —Daily Mail

tr_TRTurkish