Yumuşak Makine ile Tanışma Zamanı, İlk EP “Geri Ver” Yayında

Yumuşak Makine’nin “Geri Ver” isimli ilk EP’si Ada Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Grubun dinleyiciyi ilk andan itibaren avcuna alan müziği 70’lerden günümüze süre gelen yeraltı rock, punk, garage ve psych öğelerini tek bir potada harmanlarken, enerjik ve coşkulu soundlarının ardında birçok farklı öğeyi barındırıyor.

Mikrofon başında Alper Erkut, gitarda Tolga Özbey, bas gitarda Caner Koşunda ve davulda Timur Kurşunoğlu’ndan kurulu ekibin dört şarkıdan oluşan bu tanışma albümünde sözler Alper Erkut, müzik ise Tolga Özbey imzası taşıyor.

Grup geçtiğimiz on beş senede Türkiye’nin birçok nedenden kaybettiği bir dışavurumu; sözleri, tavrı ve çarpıcı ses örgüsü ile tekrar gün ışığına çıkartıyor. İsyan ve hakkettiğini arzu eden bireyin taleplerini haykırışını ya da güçlü birçok hissin dile getirildiği bir mini albümle karşı karşıyayız.

Alanlarında artık isimlerini kabul ettirmiş müzisyenlerin yanı sıra bu kaydı eşsiz kılan bir diğer detay ise çalışmış oldukları teknik ekip.

Kayıt teknisyeni olarak Can Ersalıcı ile İlhan Manis’in Vox Studyosunda kaydedilen EP, yine Kadıköy yeraltı müziğinin bilinen ismi Taner Yücel tarafından mixlenmiş ve pre mastering’i ünlü ingiliz prodüktör Fran Ashcroft tarafından yapılmış. Kaydın post prodüksiyon kısmını ise Türk müzik piyasasının duayenlerinden İhsan Apça ve Özgür Özkan Mete üstlenmişler.

tr_TRTurkish