The Black Keys’in Yeni Albümü “Dropout Boogie” Yayında

The Black Keys’in onbirinci albümü “Dropout Boogie”, Nonesuch Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Dan Auerbach ve Patrick Carney’den oluşan alternatif blues-rock ikilisi, şarkıları Auerbach’ın Nashville’deki Easy Eye Sound stüdyosunda tek seferde kaydederken albümün ortak yapımcılığını da üstleniyor.

Grup ayrıca, albümün ilk single’ı “Wild Child”da performans sergileyen Greg Cartwright ve Angelo Petraglia’nın yanı sıra ZZ Top’dan Billy Gibbons’ı da kayıt sürecine davet ederek yaratıcı bir değişime gidiyor.

Auerbach, Consequence ile yaptığı bir röportajda, bu taze, kapsayıcı enerjiyi benimsemeyi ve bunun albümü nasıl “eğlenceli” ve “biraz zahmetsiz” hissettirdiğine değiniyor ve devam ediyor: “Biriyle her çalıştığımda yeni bir şey öğreniyorum. Tek kelimeyle zihnimi açıyor. Sanırım başladığımızda, bu güvensiz çocuklardık ve kimsenin dünyamıza girmesine izin vermek istemedik çünkü satmak istemedik. Ve biz sadece aptaldık. Ancak şimdi iş birliklerinin, eğer izin verirsen, bazen herkesin içindeki en iyiyi ortaya çıkarabileceğini biliyoruz.”

The Black Keys bundan önce, ikilinin ilham aldığı Mississippi Hill Country blues köklerine saygı niteliğindeki cover albümü “Delta Kream”i 2021 Mayıs ayında yayımlamıştı.

Consequence.net

tr_TRTurkish