Yüksek Sadakat’in Beklenen Yeni Albümü “Rengarenk” Yayında

Yüksek Sadakat, uzun bir aradan sonra gelen yeni albümü ‘Rengarenk’ ile müzikseverlerle buluşuyor.

Rock’tan reggae’ye, disco’dan surf rock ve saykodelik tonlara uzanan geniş yelpazesi ile dinleyiciye uzun, keyifli bir yolculuk vadeden albüm, ismini de bu çeşitlilikten alıyor.

Albümdeki şarkıların söz ve müzikleri Kutlu Özmakinacı’ya, düzenlemeleri ise gruba ait. Türk rock ve pop müziğine çok sayıda klasikleşmiş şarkı kazandıran grup, geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan ‘Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer’in 15. yılını kutlamak için, şarkıyı disco formunda yeniden düzenleyerek albüme ‘bonus track’ olarak ekledi. Ayrıca çıkış şarkısı olarak seçilen ve Eylül ayı başında yayımlanan ‘Öksüz Yel’ de akustik ve elektrikli iki versiyon olarak albümde yer alıyor.

Albümün kayıt ve miksleri grubun klavyecisi Uğur Onatkut’a, ‘Öksüz Yel’in her iki versiyonunda yer alan trompet sololar ise konuk müzisyen Hasan Gözetlik’e ait.

Mikrofon başında Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, klavyede Uğur Onatkut ve davulda Sefa Deniz Alemdar’dan kurulu grup albümden çıkan ilk şarkı “Öküz Yel”i, uzun yıllardır grup ile iş birliği yapan İmre Haydaroğlu’nun çektiği ve Quentin Tarantino’nun klasik filmi “Reservoir Dogs”a gönderme içeren bir klip ile Eylül ayı başında servis etmişti.

2005 tarihli kendi adını taşıyan albümü ve buradan çıkan, “İhtimaller Denizi”, “Kafile ve bilhassa da “Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer” ile dikkatleri çeken grup, 2008 yılında bu kez “Katil & Maktûl” albümü ve dillere düşen “Aşk Durdukça”, “Ben Seni Arayamam” ve “Haydi Gel İçelim” ile dinleyici kitlesini genişletmişti.

2011 yılında “Live It Up” şarkısıyla Eurovision’a katılan, aynı yıl “Renk Körü” albümünü 2014’te de “IV” isimli albümünü yayımlayan Yüksek Sadakat’in uzun zamandan beri beklenen yeni albümü ‘Rengarenk’ DMC etiketi ile yayında.

tr_TRTurkish