Yorgos Lanthimos’un Poor Things setinde çektiği fotoğraflar bir kitapta toplanıyor

Yönetmenin ayrıntılı görsel seçkisi Poor Things evrenine açılan bir kapı sunuyor ve Lanthimos ile Emma Stone arasındaki işbirliğinin devamına işaret ediyor.

Poor Things setinde Yorgos Lanthimos fotoğrafları gerçekten muhteşem. Görüntüler sanki geçmiş bir dönemden koparılmış gibi, anakronik, biraz ürkütücü bir his taşıyor ve filmin iç işleyişine dair değerli bir bakış açısı sağlarken aynı zamanda yönetmenin muhteşem dünya evreninin daha derin bir şekilde keşfedilmesi için filme açılan başka bir kapı görevi görüyor.

Kitap, Atina merkezli bir fotoğraf kitabı yayıncısı olan Void tarafından yayımlanıyor.

(Copyright © Yorgos Lanthimos, 2024)

Yorgos, bunları hayata geçirmek için Poor Thing’in başrol oyuncusu Emma Stone ile işbirliği yaptı. Çekimler sırasında Yorgos, büyük ve orta formatlı bir kamera kurarak çekimler sırasında ve çekimler arasındaki dinlenme anlarında çekimler yapacaktı. Daha sonra o ve Emma negatifleri derme çatma bir karanlık odada birlikte geliştireceklerdi. Myrto, “Bu sürecin bazı mobil anlık görüntülerini gördük” diyor. “Uzun bir iş gününün ardından gevşemenin yanı sıra yaratıcı pratik ve eğlencenin bir karışımıydı.”

(Copyright © Yorgos Lanthimos, 2024)

it’s nice that

tr_TRTurkish