Yerli Metal Sahnesinin Dört Büyüğü Bir Arada: Masters of Thrash

“Birlikte Güzel sunar: Rock Off Event Series”, 21 Aralık’ta IF Beşiktaş’ta Masters of Thrash: Pentagram & Metalium & Kronik & Metafor konseriyle devam ediyor…

Yazın yapılacak 6. “Birlikte Güzel sunar: Rock Off” festivali 6.sı düzenlenecek festivali yılın tamamına yaymayı hedefleyen Rock Off Event Series”de şimdi sırada yerli metal sahnesinin dört dev grubu var.

21 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleşecek bu konserde Pentagram, Metalium, Kronik ve Metafor grupları tarihte ilk kez beraber sahne alacak.

‘80’li yılların ilk yarısında İstanbul’da klasik heavy metal ve hard rock türlerinde müzik yapan grupların üretimi üst noktadaydı ama o yıllarda dünyayı etkisi altına alan thrash metal türünde örneklere rastlanmıyordu.

1985 sonrası bu türde gruplar tek tek kurulmaya başladı, sınırlı tanıtıma ve basılı albümleri olmamasına rağmen büyük salonları doldurmayı başardılar. Bu konserlerin en mühimi 1988 yılında 700 kişilik katılımla gerçekleşen Pentagram, Metalium ve Metafor’un katıldığı Moda Sineması konseriydi hiç kuşkusuz.

Geçtiğimiz yıl, bu konserin 30.yılıydı, aynı gruplar aynı mekanda sahne aldı ve biletler 10 gün içinde 5 ay öncesinden tükendi. Bu İstanbullu dört grubun üçü zaman zaman beraber sahne aldılar ama dördü tarihte ilk kez beraber konsere çıkacaklar.

21 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleşecek ve Pentagram, Metalium, Kronik ve Metafor’un tarihte ilk kez beraber sahne alacakları bu mühim konseri kaçırmayın.

tr_TRTurkish