Yeni Pink Floyd Arşiv Setine Buyurun

Pink Floyd’un “The Later Years” isimli, iştah açıcı ve hayli kapsamlı bir koleksiyon seti piyasaya sürüldü.

Setin en önemli özelliği ise grubun, Roger Waters sonrası yani 1987’den günümüze kadar ki David Gilmour, Nick Mason ve Richard Wright dönemine odaklanan 18 CD’lik bir içeriğe sahip olması.

“The Later Years”, Wright’ın restore edilmiş klavye katkıları ve Mason’un yeni kaydedilmiş davulları ile 1987 albümü “A Momentary Lapse of Reason”, 1988 tarihli konser albümü “Delicate Sound of Thunder”, 1990 yılındaki Knebworth Konseri ile 1987 ve 1994’ten canlı kayıtlar ve daha önce yayınlanmamış yeni stüdyo kayıtlarıyla da öne çıkıyor. Özellikle “A Momentary Lapse of Reason” için yapılan güncelleme hakkında ‘üç Pink Floyd üyesi arasındaki yaratıcı dengeyi yeniden sağlamak’ ifadesi kullanılıyor.

Ayrıca, set beş DVD ve altı Blu-ray içeriyor. Ekstra Blu-ray, “A Momentary Lapse of Reason”, “The Division Bell” ve “The Endless River”ın hi-res versiyonlarını içeriyor.

Diğer Blu-ray ve DVD’ler, 1989 Venedik konseri, müzik videoları, Pink Floyd’un Rock and Roll Hall of Fame performansı, belgeseller ve daha önce gün yüzüne çıkmamış materyallerden oluşuyor.

Tüm bunların yanında, 60 sayfalık bir fotoğraf kitabı, tur programları, şarkı sözlerinin toplandığı bir başka kitap ve posterlerden oluşan set, koleksiyoncuların gözünü döndürecek bir içerik sunuyor.

tr_TRTurkish