Yerel Sahnenin Uzun Soluklu Video Müzik Festivaline Davetlisiniz: Govid-20

Son yıllar memleket yeraltı sahnesinin özel performanslarını kayda alarak kıymetli bir işe imza atan ve ilerleyen yıllarda ehemmiyeti daha da çok anlaşılacak bir müzik belge bankası oluşturan Onursal Yazman, şimdi arşivinde yer alan görüntüleri bir müzik festivali tadında izleyiciyle paylaşıyor.

Bilhassa Covid-19 pandemisi gölgesinde geçen ayların konser susamışlığını yoğun biçimde yaşadığımız bugünlerde, Yazman’ın özel görüntüleri eşliğinde geçmiş konserlerin hissiyatına ışınlanmak için Govid-20: Throwback Video Fest’e davetlisiniz.

Birçok farklı müzik türünden, butik konserlerden, bildiğimiz ya da yeni keşfedeceğimiz grupların seyircinin gözünden, en samimi görüntülerini izlemek için bir ay boyunca her gece bir video festivali sizleri bekliyor.

Ayrıca, bu retrospektif festivalde kimlerin yer aldığı açıklansa da hangi gün hangi grubun sahne alacağının gizli tutulması da işin sürprizli tarafı.

Yazman’ın, “GOVID-20, yitirdiklerimiz anısına düzenlediğim geriye dönük bir video festivalidir. 1 Ağustos – 1 Eylül tarihleri boyunca her gece 12’de gün yüzü görmemiş bir canlı performans videosu paylaşacağım YouTube kanalımda” sözleriyle müzikseverleri etkinliğe davet ediyor.

2017’de, henüz kamera edinmeden önceki dönemde çektiklerinin cep telefonuyla olduğu için, o yıla fazla throwback yapamadığını ve festivali 2018 ve 2019’da tuttuğunu belirten Yazman, içerikle ilgili şu detayları paylaşıyor.

Gönül isterdi ki, hiç yayımlama şansı bulamadığım isimlere ait görüntüler daha çok olsundu. Ama onlar, henüz kanalımı açmamışken 2018 öncesinde diğer izleyiciler gibi telefonumla kaydettiğim, çekim kalitesi değerlendirildiğinde teknik/artistik olarak zayıf ve her şeyden önce işin buralara varacağını bilemediğim dönemden kişisel anılar. Dolayısıyla 2018’e ve 2019’a odaklanacağız arkadaşlar.”

Tüm detaylar için etkinlik sayfasına göz atabilirsiniz.

tr_TRTurkish