Yeni Yılda Metallica’dan Akustik Konser Albümü Geliyor

Metallica, 2019’un başlarında nadir, canlı ve akustik kayıtlardan oluşan bir konser albümü yayımlayacak.

“Helping Hands… Live & Acoustic at the Masonic” başlıklı albüm, 3 Kasım’da San Francisco’da düzenlenen Helping Hands Benefit Konseri’nde kaydedildi ve şimdi bir vinil sürüm olarak piyasaya sürülecek.

Bu özel çalışmada, mühim Metallica şarkıları “Enter Sandman”, “The Unforgiven”, “Disposable Heroes” and “Hardwired”ın yanı sıra Deep Purple’ın “When a Blind Man Cries”, Nazareth’in “Please Don’t Judas Me”, Bob Seger’in “Turn the Page” ve Blue Oyster Cult’ın “Veterans of the Psychic Wars” gibi rock tarihinin önemli parçaları da yer alıyor.

Mix aşamaları Greg Fidelman, master işlemleri de Reuben Cohen tarafından gerçekleştirilen çiftli albüm,  1 Şubat’ta 140 gram renkli vinil LP olarak piyasaya sürülecek ve dijital platformlarda da yerini alacak.

Metallica, 3 Kasım’da 1.3 milyon dolardan fazla para toplanan ilk “All Within My Hands Helping Hands” konseri ve müzayede yardımını gerçekleştirmişti. Bu kaynaklar AWMH’nin açlıkla mücadele etmek ve işgücü eğitimi yoluyla sürdürülebilir topluluklar oluşturmak amaçlı organizasyonun, ortakları Feeding America ve American Association of Community Colleges’ın çabalarını finanse etmekte kullanılacak.

Topluluk geçtiğimiz günlerde, North Valley Community Foundation ve Los Angeles Fire Department vakfına Kaliforniya orman yangınlarından etkilenen kişilere destek omak için 50.000 dolar yardımda bulunmuştu.

tr_TRTurkish