Coldplay, “Los Unidades” İsmiyle ve Pharrell İş Birliğiyle Yeni Şarkı Paylaştı

İngiliz topluluk, yeni bir isim altında ve bir dizi sanatçıyla iş birliği yaptığı bir EP yayımlamaya hazırlanıyor.

30 Kasım’da piyasaya sürülecek “Global Citizen EP 1” isimli çalışmadan paylaşılan ilk parça Pharrell Williams ile kaydedilen ve Jozzy’nin eşlik ettiği “E-Lo” oluyor.

Gündeme oturan asıl mevzu ise İngiliz topluluğun kendilerini Los Unidades adında bir dünya müziği grubu olarak yeniden isimlendirmeleri.

Bu durum, Los Unidades isimli ve aynı grup elemanlarının yer aldığı bir grubun Parlophone Records ile anlaşma imzaladığının ortaya çıkması ve grup üyelerinin de buna itiraz etmemeleriyle şekilleniyor. Sonrasında ise bunun, topluluğun Global Citizen hareketine destek amaçlı kurduğu yeni projenin ismi olduğu ve EP’den elde edilecek gelirin Global Citizen’in dünyadaki aşırı yoksulluğu sona erdirmeye yönelik çeşitli çabalarına fayda sağlamak amacıyla kullanılacağı öğreniliyor.

Organizasyon aynı zamanda cinsiyet eşitliği, eğitim, su ve sağlık önlemleri gibi alanlarda da projelere öncülük etmekte.

Ayrıca, Coldplay solisti Chris Martin, bu yıl Weeknd, Shawn Mendes ve Cardi B’nin yer aldığı Global Citizen’in yıllık müzik festivalinin küratörü olarak da görev üstleniyor.

Pharrel’in yanı sıra Stormzy, David Guetta, Stargate, Cassper Nyovest, Wizkid, Tiwa Savage’in de yer aldığı dört şarkılık EP Cuma günü paylaşımda olacak.

Global Citizen EP 1

01 Stargate: “Rise Up” (ft. Nelson Mandela)

02 Los Unidades / Pharrell Williams: “E-Lo” (ft. Jozzy)

03 Cassper Nyovest / Los Unidades : “Timbuktu” (ft. Stormzy and Jess Kent)

04 Stargate / Los Unidades: “Voodoo” (ft. Tiwa Savage, Wizkid, Danny Ocean and David Guetta)

tr_TRTurkish