Yeni Tool Albümü Adına Yeni Güncelleme ve Uzun Bir Son Düzlük

Son yıllarda yeni albüm mevzusu bir türlü sonuca bağlanamayan toplulukların başında gelen Tool’un solisti Maynard James Keenan yeni açıklamasıyla gündemi biraz daha alevlendirdi.

Son sosyal medya paylaşımıyla beklenen albümün kayıtlarının tamamlandığı anlamı çıkarılan Keenan, böylelikle dinleyicilerin beklentisini bir üst seviyeye taşıdı.

Topluluk üyeleri uzun zaman önce yeni albüm için 2019 yılını işaret ederken Keenan ise, gelecek sene yeni müzikler duyulabileceğini vurgulayıp kayıtlara girdiğini belirtmişti.

Her geçen gün daha fazla kanıtın ortaya çıkıp derinleştiği bu mevzu Keenan’ın yeni bir sosyal medya güncellemesiyle son halini aldı. Keenan’ın, vokal kayıtlarının tamamlandığını ve uzun bir mix aşamasına geçildiğini ifade etmesi, onun, tüm enstrüman kayıtlarının tamamlanmasını bekledikten sonra kayda giren son grup üyesi olduğu için kayıt sürecinde önemli bir noktaya gelindiğinin kanıtı olarak kabul edildi.

Önümüzdeki günler ne tür haberlere gebe bilinmez ancak özellikle Tool dinleyicisinin bu noktadan sonra artık albümden çıkacak ilk şarkı, albüm ismi ve yayın tarihinin açıklanmasını istedikleri apaçık.

tr_TRTurkish