Yeni So Duo Albümü Kırksabır’dan İlk Klip “Fuzuli”

Gelenekselden avangarda birçok farklı türü buluşturup müzik dağarcığımıza kazandıran SO Duo’nun, içinden geçtiğimiz tuhaf zamanlardan esinlenen üçüncü albümü “Kırksabır”, 8 Mayıs’ta BİLGİ Music Label etiketiyle dinleyiciyle buluşmuştu.

Şimdi ise Sumru Ağıryürüyen’in vokaliyle, Orçun Baştürk’ün de panduri, Victor ve synth ile hayat verdiği albümde yer alan “Fuzuli” şarkısı için hazırlanan ilk video klip yayında.

Klip, ikilinin daha önceki şarkılarında da olduğu gibi Orçun Baştürk (a.k.a Oichuung) imzası taşıyor ve karantina günlerinde, cep telefonuyla çekilmiş.

Orçun Baştürk’ün bir röportajdaki sözleri hem şarkıyı hem de yaşadığımız süreci ne kadar da iyi ifade ediyor, “Bu gazeli bir trip-hop parçasına dönüştürmeye ne aşamada karar verdiğimizi inanın pek hatırlamıyorum. Mutfakta (ev stüdyosu) sürekli bir şeyler piştiği için arada değişik yemekler de çıkıyor sanırım.”

İkili, müzik ve düzenlemeleri tümüyle kendilerine ait olan ve evde kaydettikleri albümde, bu kez elektronik seslerin daha yoğun kullanımıyla farklı boyutlara taşınan bir anlayış benimsiyor. Ayrıca ikili, kendi sözlerinin yanı sıra Paul Valéry ve Fuzuli’nin şiirlerine de yer veriyor.

tr_TRTurkish