Reptilians From Andromeda’dan Yeni Şarkı ve Ev Yapımı Videosu “Star Girl”

Son yıllar memleket yeraltı sahnesinin en dikkat çekici ve faal ekiplerinden İstanbullu garaj/punk topluluğu Reptilians From Andromeda, Kafadan Kontak Records etiketiyle yeni bir şarkı paylaştı.

Topluluk, kuruluşu 1973’e uzanan ünlü Los Angeles’lı glam protopunk grubu Zolar X’e ait “Star Girl” isimli şarkıyı yorumlayarak içinde bulunduğumuz corona günlerinde ihtiyaç duyulan enerjiye katkıda bulunuyor.

Los Angeles kulüp sahnesinde uzaylılar olarak tanınan Zolar X, müziklerinin yanı sıra kendi buluşları olan Alien dilini kullanmalarıyla da dikkat çekerken bazı kaynaklarda Los Angeles’ın ilk glam rock grubu olarak da anılırlar.

Bu arada, Reptilians From Andromeda yakın zamanda, Brezilyalı grup Bang Bang Babies ile ortak bir kayda daha imza atmış, Mandinga Records etiketiyle çıkan çalışmada Reptilians From Andromeda “Midnight Scenes”, Bang Bang Babies ise “End Of The Line” şarkılarıyla yer almıştı.

“Star Girl” şarkısı yorumu ve bu yoruma ek olarak Fran Ashcroft’un kendi editlediği bir versiyonu Kafadan Kontak Records’un bandcamp‘in hesabında bugün itibari ile yayınlanırken, el emeği göz nuru, ev yapımı B movie tarzı videosu da dinleyiciyle paylaşıldı.

tr_TRTurkish