Yeni Michael Stipe Şarkısına Buyurunuz “Your Capricious Soul”

R.E.M.’in sesi soluğu Michael Stipe’ın ilk solo kaydı nihayet kulaklarımıza ulaştı.

“Your Capricious Soul” isimli şarkı, topluluğun dağılmasından sekiz yıl sonra Stipe’dan solo kariyerinin ilk ipuçlarını aldığımız kayıt olarak da geçiyor kayıtlara.

“Capricious Soul”un yayımlanması, 7 Ekim’deki Uluslararası iklim adaleti protestolarıyla aynı zamana denk geliyor ve şarkıdan sağlanacak tüm gelir, hükümetin acil iklim planlarındaki eylemsizliklerini protesto etmelerine yardımcı olmak için bir iklim değişikliği aktivist grubu olan Extinction Rebellion’a gidiyor.

Müziğe uzun süre ara verdiğini ve tekrar geri dönmek istediğini söyleyen Stipe, sesini bilinçteki bu heyecan verici değişime eklemek istediğini ve Extinction Rebellion’ın daha fazla beklemektense yayımlamak için kendisini teşvik ettiğini belirtirken, “çevre ile olan ilişkimiz ömür boyu sürecek bir endişe ancak şimdi umutlu hatta iyimser hissediyorum” diyerek, meselenin önemine dikkat çekerken inancını da dile getiriyor.  

Stipe bu yaz başlarında yaptığı bir röportajda, “Şimdi ilk defa kendim yazıyor, beste yapıyor ve kaydediyorum” derken, 18 şarkının hazır olduğunun da altını çiziyordu.

Kapak Fotoğrafı: Adam Berry/Getty Images

What's your reaction?

tr_TRTurkish