Sıkı Durun! Yeni Sepultura Albümü Geliyor, İlk Şarkı Huzurlarınızda

Metal sahnesinin özel topluluklarından Sepultura cephesinden sıcak ve heyecan verici haberler almaya hazır olun.

Grup geçtiğimiz hafta sonu, ev sahibi unvanıyla katıldığı “Rock in Rio” festivalinde yepyeni bir şarkı çalarak izleyicilere bir sürpriz yaşattı.

Dahası, “Isolation” isimli bu yeni kaydın, topluluğun gelecek albümünün ilk habercisi olduğu ve Brezilyalı Thrash efsanelerinin, 15. stüdyo albümü olacak “Quadra”nın 2020 yılı başlarında Nuclear Blast etiketiyle piyasaya sürüleceği de duyuruldu.

Christiano Menezes imzalı, antik bir para üzerine işlenmiş kabartma şeklindeki kapak tasarımı paylaşılırken, gitarist Andreas Kisser’in açıklamasıyla dinleyiciyi, dört rakamının anlamı etrafında şekillenip giderek derinleşen tematik bir albüm bekliyor.

Ayrıca, “Quadra”nın Portekizcede, sporda oyunu belirleyen bir dizi kurala göre düzenleyici sınırlamaları olan sınırlı bir alanı ifade ettiği belirtilirken Kisser,

Hepimiz farklı Quadras’lardan geliyoruz. Sınırları ve gelenekleri olan tüm ülkeler; kültür, dinler, yasalar, eğitim ve yaşamın gerçekleştiği bir dizi kural. Kişiliklerimiz, neye inanıyoruz, nasıl yaşıyoruz, toplumları ve ilişkileri nasıl inşa ediyoruz, hepsi birlikte büyüdüğümüz bu kurallar kümesine dayanıyor: Yaratılış, tanrılar, ölüm ve etik kavramları. Ve para, bu kavram tarafından köleleştiriliyoruz” sözleriyle albümün üzerine kurulduğu felsefeye de ışık tutuyor.

Bununla birlikte grup, yeni albüm kayıtları için, 2017 albümü “Machine Messiah”ı kaydeden yapımcı Jens Bogren ile bir kez daha çalışmak üzere İsveç’teki Fascination Street Studios’a geri dönmüş.

Albümün şarkı listesi ve kesin yayın tarihiyle ilgili bir detay paylaşılmazken, grubun 4 Ekim gecesi Rock in Rio sahnesinde çaldığı, yeni albümden kulaklarımıza ulaşan ilk şarkı “Isolation”ı hemen burada bulabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Nuclear Blast

blabbermouth.net

tr_TRTurkish