Yeni Bruce Springsteen Albümü “Letter to You” Yayında

Bruce Springsteen, yeni albümü “Letter to You” ile huzurlarınızda.

12 şarkının yer aldığı albüm, Springsteen’in 2014 tarihli “High Hopes”tan bu yana E Street Band ile yeniden bir araya getiriyor.

Albüm, yakın zamanda yazılmış dokuz şarkısının yanı sıra 1970’lerden, daha önce yayımlanmamış “Janey Needs a Shooter”, “If I Was the Priest” ve “Song for Orphans” isimli üç bestenin yeni kayıtlarını da içeriyor

Ron Aniello’nun Springsteen ile birlikte yapımcı olarak görev yaptığı “Letter to You”, E Street Band üyeleri Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano ve Jake Clemons ile kaydedilirken, miks aşaması Bob Clearmountain, mastering işlemleri ise Bob Ludwig tarafından gerçekleştiriliyor.

Bir açıklamasında “Letter to You’nun, duygusal doğasını seviyorum” ifadesini kullanan Springsteen, “Stüdyoda tamamen canlı çalan E Street Band’ın sesini seviyorum, daha önce hiç yapmadığımız şekilde ve overdub’lar olmadan. Albümü yalnızca beş günde yaptık ve şimdiye kadar yaşadığım en harika kayıt deneyimlerinden biri olarak ortaya çıktı” sözleriyle albümün kayıt sürecini özetliyor.

Ayrıca, bugün albümle eş zamanlı olarak, Springsteen tarafından yazılan ve sık sık birlikte çalıştığı Thom Zimny tarafından yönetilen, albümün E Street Band ile canlı olarak kaydedilirken ele alındığı ve 10 orijinal şarkının performanslarını içeren aynı adlı belgesel de gösterime girdi.

tr_TRTurkish