Yeni Bee Gees Belgeseli Bu Yıl Gösterime Girecek

HBO Documentary Films, “The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart” isimli belgeselin haklarını aldı. Frank Marshall’ın yönettiği yeni film bu yıl HBO’da gösterime girecek.

Yapım, Barry, Maurice ve Robin Gibb kardeşlerin bir grup oluşturma sürecinden, pop listelerinin zirvesine ulaşmasına ve bir dizi sağlık trajedisi yaşamalarına kadar birçok detay ile geniş bir içerik sunuyor.

Esasen karısı Kathleen Kennedy ile birlikte bir Hollywood yapımcısı olarak tanınan Marshall, yaklaşık 15 yıldır bir film yönetmedi ve daha önce hiçbir belgesel yönetmedi. Ancak en sevdiği grup hakkında bir film yapmanın cazibesi Marshall’ı yönetmen koltuğuna geri dönmeye zorladı.

Marshall yaptığı açıklamada, “Pek çok insan gibi, Bee Gees’in müziğini tüm hayatım boyunca sevdim. Ancak esrarengiz yaratıcı içgüdülerini ve müziğin hazinesini, mizahlarını ve sadakatlerini keşfetmek iki yıllık harika bir yolculuktu” derken, projede çalışmasının bir onur olduğunu vurguluyor.

Bu, gelecek olan tek Bee Gees filmi değil. Bohemian Rhapsody yapımcısı Graham King’in yeni bir biyografik film üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Consequenceofsound.net

tr_TRTurkish