Yapımcılığını Oprah Winfrey’in Üstlendiği Sidney Poitier Belgeseli Yolda

Oprah Winfrey, Apple için Hollywood efsanesi Sidney Poitier hakkında bir belgesel hazırlıyor.

En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanan ilk siyahi erkek oyuncu olan Poitier, 6 Ocak’ta 94 yaşında yaşamını yitirmişti. Ölümü Bahamalar Dışişleri Bakanı Fred Mitchell tarafından açıklanmıştı.

Deadline’a göre Apple, bir yılı aşkın süredir, Winfrey’in yapımcılığını ve Reginald Hudlin’in yönetmenliğini üstlendiği, Oscar ödüllü aktör hakkında bir belgesel üzerinde çalışıyor.

Winfrey’in Harpo Productions ve Network Entertainment aracılığıyla yapımcılığını üstleneceği yapımın, Poitier’in ailesinin de katılımıyla usta aktörün hayatına derinlemesine bir dalış yapacağı vurgulanıyor.

Poitier, 1964 yılında “Lilies Of The Field” filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandı. Ayrıca iki Oscar, 10 Altın Küre ve altı BAFTA’ya aday gösterildi. Hollywood’un Altın Çağı’nın hayatta kalan son yıldızlarından biri olarak selamlandı.

Poitier, geniş bir kariyer boyunca, “Guess Who’s Coming to Dinner”, “In The Heat Of The Night”, “To Sir, With Love”, “Sneakers”, “The Defiant Ones”, ve “A Raisin In The Sun” filmlerinde rol aldı.

Nme.com

tr_TRTurkish