Rooney Mara Yeni Biyografik Filmde Audrey Hepburn’ü Oynayacak

“Call Me By Your Name” yönetmeni Luca Guadagnino’nun kamera arkasında olacağı yeni biyografik filminde Audrey Hepburn’ü Rooney Mara canlandıracak.

Apple Studios’un desteklediği proje hakkında şu anda herhangi bir konu detayı açıklanmazken, senaryo The Current War senaristi Michael Mitnick tarafından üretilecek.

Rooney Mara, “The Girl With The Dragon Tattoo” ve “Carol”ın ABD uyarlamasındaki rolleriyle iki kez Oscar’a aday gösterildi. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Guillermo del Toro’nun son filmi “Nightmare Alley”de “Carol”da birlikte ounadıkları Cate Blanchett ile yeniden bir araya geldi.

Yönetmen Luca Guadagnino ise Hepburn biyografisinin yanı sıra, Timothée Chalamet’in başrolde olduğu yeni A24 filmi “Bones & All” ve “Lord Of The Flies”in yeniden çevrimi dahil olmak üzere, geliştirilmekte olan çok sayıda projede mesai yapmakta.

Sinemanın en ünlü oyuncularından biri olan Hepburn, 1993 yılında vefat etmeden önce Emmy, Oscar, Tony ve Grammy ödülleri kazanarak, kariyeri boyunca bu dört ödülü de kucaklayan oyuncuları tarif eden EGOT statüsüne ulaşmıştı. Ayrıca devam eden insani yardım çalışmalarıyla da övgüler almıştı.

nme.com

tr_TRTurkish