Weyes Blood Beklenen Albümünden Yeni Şarkısı “God Turn Me Into a Flower”ı Paylaştı

Natalie Mering’in avantgart rock projesi Weyes Blood, beklenen albümünden “God Turn Me Into a Flower” adlı yeni bir şarkı paylaştı.

18 Kasım’da Sub Pop aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albüm “And in the Darkness, Hearts Aglow”dan çıkan üçüncü single’da synthsizerda Daniel Lopatin (namı diğer Oneohtrix Point Never) yer alıyor.

Şarkı, kendi yansımasına takıntılı hale gelen ve ondan dijital çağda doğru gelen modern anlamları çıkarmaya çalışan bir avcı olan Yunan Narcissus mitini yeniden işliyor.

Sudaki yansımasına âşık olup suya düşerek adını taşıyan çiçeğe dönüştüğüne inanılan kişi olarak kısaca tanımlanabilecek bu Yunan mitini düşündüğümüzde şarkının isimi “God Turn Me Into a Flower” da açıklığa kavuşuyor.

2019’daki Titanic Rising ile başlayan bir üçlemenin ikincisi alan albümün yapımcılığını Mering ve Foxygen’den Jonathan Rado üstlendi. Mering, on şarkının yer aldığı albümde Meg Duffy, Daniel Lopatin ve Mary Lattimore dahil olmak üzere bir dizi iş birlikçiyle çalıştı.

Weyes Blood daha önce, gelecek albümün single’ları “Grapevine” ve “It’s Not Just Me, It’s Everybody”yi klipleriyle birlikte paylaşmıştı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish