Baturalp’in Merakla Beklenen Yeni Solo Albümü “Romantik Manifesto” Yayında

Alternatif sahnenin en dikkat çekici genç isimlerinden Baturalp, diskografisine 14 şarkıdan oluşan Garaj Müzik etiketli yepyeni albümü ‘Romantik Manifesto’yu ekledi. Albüm yayınına kadar şarkıları teker teker her ay dileyicisi ile buluşturan Baturalp, bu yolculuğa 14 Ocak 2022 yılında yayımladığı ‘Bi Önemi Yok’ ile başladı.

‘Romantik Manifesto’ adını taşıyan yeni Baturalp albümünde, düzenlemeler ve sound bütünlüğünün mimarı Onur Gülanber’e ait. Albümün genel atmosferinde; biraz dans parçaları, yüksek tonda gitarlar, hafif depresif bir atmosfer, nitelikli şarkı sözleri, yoğun synth sesleri, çarpıcı beatler ve 90’ların ruhu.

Albümle aynı adı taşıyan son tekli ‘Romantik Manifesto’ video klibiyle birlikte tüm dijital dükkanlarda yayımlanmaya başladı. Yeni albümün çekirdeğini oluşturan da Baturalp’in son yıllarda şarkı yazma ve üretme konusundaki büyük başarısı.

Biri versiyon olmak üzere 14 yeni şarkıdan oluşan albüm, 2 yıl yoğun süren bir çalışmanın ürünü. Pandemi süresince kayıtlarını evde yapan Baturalp, şarkıların vokal kaydını elbise dolabında yaptı.

Sözleri Baturalp’e müziği ve düzenlemesi Baturalp ve Onur Gülanber’e ait, albüm yayınıyla birlikte yayımlanan ‘Romantik Manifesto’nın video klibi ise Selim Vardım yönetmenliğinde çekildi.

tr_TRTurkish