Weezer Solisti Rivers Cuomo Kendi Dijital Müzik Platformu Weezify’ı Kurdu

Weezer solisti Rivers Cuomo, binlerce Weezer demosunun yer aldığı bir dijital müzik platformu oluşturdu.

Demolar, Cuomo’nun Weezer öncesi müzikal girişimlerinden, 2017 tarihli ‘Pacific Daydream’ albümüne kadar uzanıyor. Bu demoları çalmak için bir uygulama geliştirdi ve buna Weezify adını verdi. Apple Store’da ve Google Play’de mevcut.

Açıklamada “Rivers Cuomo’nun tüm demoları (1975 – 2017) için Spotify benzeri bir müzik çalar” yazıyor. “3500 demoya yakın. Seçilmiş oynatma listelerini takip edin. Favorilerinizden çalma listeleri oluşturun. Bu uygulamayı kendim yaptım. Yapmam 2021’in tamamını aldı. Beğenmenizi ümit ederim.”

Uygulama geliştirmenin yanı sıra Weezer, ‘Seasons’ adlı dört albümlük bir proje üzerinde çalışıyor.

Proje albümlerinin her biri 2022’de her mevsimin ilk gününde çıkacak ve kendine özgü bir tarza sahip olacak. Örneğin, dört albümden biri Elliot Smith’ten ilham alacak. Bir diğeri ise grubun erken dönem sounduna selam çakan “Weezer’dan ilham alan Weezer albümü” olacak.

Cuomo daha önce ilkbahar LP’si hakkında, “Bahar bir tür mutlu soğuk gibidir” demiş, sonra sonbahar için Strokes tarzı bir albüm ile dance rock sularına doğru hareketleneceklerini ve Elliott Smith tarzı albümünün kış için gelecek hüzünlü akustik bir albüm olacağını belirtmişti.

Grup geçen yıl on dördüncü stüdyo albümü ‘Van Weezer’ı paylaşmıştı.

tr_TRTurkish