Korn’un Yeni Teklisi ‘Lost In The Grandeur’ Yayında

Korn’un gelecek albümünün yeni single’ı “Lost In The Grandeur” paylaşıldı.

Şarkı 4 Şubat’ta Loma Vista Recordings aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albüm “Requiem”den kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor. Grup bundan önce “Forgotten” ve “Start The Healing” isimli şarkıları paylaşmıştı.

Pandemi şartlarında konserlerin olmadığı dönemde grubun, daha önceki albümlerinden farklı koşullarda tasarlanıp kaydedilen albüm, zaman kaygısı, baskı ve kısıtlamalardan uzak yaratma yeteneğinden doğan bir albüm olarak ele alınıyor.

Öyle ki grup zaman kısıtı olmayan bu yeni yaratıcı süreçten güç alarak deneysel sulara açılabilmek ve özenle analog bantlara kayıt yapmak gibi son yirmi yılın her zaman sağlayamadığı imkânları yeni albüm kayıt sürecinde kullanıyor.

Buradan hareketle, gitaristi James “Munky” Shaffer kısa süre önce Loudwire ile yaptığı bir söyleşide Chris Collier ve grubun ortak yapımcılığında kaydedilen albüm hakkında şu detaylara değiniyor.

Untouchables albümünü hatırlıyor musunuz? 2000’lerin başı gibi bir havası var. Nedenini bilmiyorum. Belki de sadece gitarlara daha fazla zaman ayırdığımız içindir. Çok fazla dokuya sahibiz ve banda kaydetmek gibi yaptığımız bazı katmanlama ve kayıt tekniği var. Tüm davullarla biz çaldık ve bir sürü analog kayıt yaptık.”

Korn, yeni albümü “Requiem”in çıkışını 3 Şubat Perşembe günü Los Angeles, California’daki Hollywood United Methodist Church’te özel bir albüm etkinliği ile kutlayacak.

Fotoğraf: Tim Saccenti

tr_TRTurkish