W.A.S.P. ve L.A. Guns Davulcusu Steve Riley Hayatını Kaybetti

W.A.S.P. ve L.A. Guns gruplarının klasik üyelerinden davulcu Steve Riley 67 yaşında hayatını kaybetti. Deneyimli müzisyen geçirdiği ağır bir zatürre nöbeti sonrasında hayata veda etti.

Riley’nin ölümü, Facebook üzerinden aşağıdaki açıklamayı yayınlayan ailesi tarafından doğrulandı: “Steve Riley’nin 67 yaşında vefat ettiğini paylaşmaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Steve birkaç haftadır ağır bir zatürre vakasıyla mücadele ediyordu ve 24 Ekim Salı günü hastalığa yenik düştü.”

Riley 1984’ten 1987’ye kadar W.A.S.P.’ın bir üyesiydi ve metal grubunun altın sertifikalı ikinci albümü 1985 tarihli “The Last Command” ve onu takip eden 1986 tarihli “Inside the Electric Circus”ın yanı sıra 1987 tarihli popüler canlı albümleri “Live… in the Raw”da yer aldı.

1987’de L.A. Guns’a katıldı ve glam-metal grubunun 1987’den 1992’ye kadarki klasik kadrosunun bir parçası oldu. Bir ayrılık süreci sonrasında 1994’te yeniden gruba katıldı ve 2016’ya kadar grupta kaldı. Bu tarihten itibaren, yasal sorunlar L.A. Guns’ın iki enkarnasyonuyla sonuçlandı ve Riley 2019’da grubun kendi versiyonunu oluşturdu ve sonunda Riley’s L.A. Guns olarak sahne aldı.

Riley’s L.A. Guns geçtiğimiz ay “The Dark Horse” adlı yeni bir single yayınladı ve 2024’ün başlarında aynı adlı bir albüm yayımlamayı planlıyordu.

Riley’nin ailesinden yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde devam etti:

Steve son elli yılını zengin bir müzik mirası inşa ederek, sayısız kez dünya turnesine çıkarak, milyonlarca albüm satarak, sahneyi inanılmaz grup arkadaşlarıyla paylaşarak ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına neşe getirerek geçirdi. Buddy Rich, Ginger Baker ve John Bonham gibi büyüklerden etkilenen tarzı eşsizdi ve zanaatına olan tutkusu sonuna kadar kendini gösterdi.

Ancak Steve’in en büyük mirası sevgi dolu bir eş ve şefkatli bir baba olarak oynadığı roldü. Evde bir rock’çıdan daha fazlasıydı – Boston spor fanatiği, İkinci Dünya Savaşı meraklısı ve hevesli bir okuyucuydu. Yolda olmayı ne kadar sevse de hiçbir şey onu evine, ailesinin yanına dönmekten daha fazla mutlu edemezdi.”

Bu yılın başlarında Riley, Audio Ink Radio’ya verdiği bir röportajda şunları söylemişti:

“1983’te W.A.S.P. ile çalışacak kadar şanslıydım ve üç ya da dört yıl boyunca W.A.S.P. ile üç ya da dört albüm yaptım ve sonra tekrar, bu işte şans ve zamanlama. Yani yetenek bir şeydir, ama şans ve zamanlama çok büyük bir şeydir ve ben yine şanslıydım, zamanlama açısından W.A.S.P.’den 1987’de L.A. Guns’a geçebildim. Çok heyecan verici bir dönemdi çünkü tüm endüstri Los Angeles’tan çıkan işlere odaklanmıştı.”

W.A.S.P. ve L.A. Guns’taki çalışmalarının yanı sıra son single “The Dark Horse “un canlı versiyonunu aşağıda görebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Kaynak: Consequence.net

tr_TRTurkish