Vampire Weekend Yeni Albümü ‘Only God Was Above Us’ı Duyurdu

Vampire Weekend, 5 Nisan’da Columbia Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albümleri ‘Only God Was Above Us’ın duyurusuyla resmen geri döndü.

Vampire Weekend’in beş yıl aradan sonraki ilk uzunçaları olacak ‘Only God Was Above Us’, 10 parçadan oluşuyor. İlhamını 20. yüzyıl New York’undan alan albüm Manhattan, Los Angeles, Londra ve Tokyo’da kaydedildi ve vokalist/gitarist Ezra Koenig prodüktörlük görevini uzun süredir birlikte çalıştığı Ariel Rechtshaid ile paylaştı. Miksaj Dave Fridmann, mastering ise Emily Lazar tarafından yapıldı.

Koenig, ‘Only God Was Above Us’ın sözlerinin çoğunu 2019-2020 yıllarında kaleme aldı ve sonraki beş yılı grup arkadaşları Chris Baio ve Chris Tomson ile birlikte lirik ve melodik yapıları şekillendirerek geçirdi. Albüm, bir basın bülteninde “doğrudan ama karmaşık, grubu aynı anda hem en cesur hem de en güzel ve melodik haliyle gösteriyor” şeklinde tanımlanıyor.

Albümün adı, 1988 yılında Steven Siegel tarafından New Jersey’deki bir metro mezarlığında çekilen fotoğrafların yer aldığı kapak resminden geliyor. Resimde bir adam, Aloha Havayolları’nın 243 sefer sayılı uçağındaki patlamaya atıfta bulunan “Only God Was Above Us” manşetinin yer aldığı New York Daily News’in 1 Mayıs 1988 tarihli sayısını okuyor.

Only God Was Above Us, 2019 tarihli Father of The Bride’ı takip ediyor. Vampire Weekend şu sıralar Kilby Block Party’nin headline’ı olacak ve Barselona’daki Primavera Sound festivalinde çalacak. Ayrıca 8 Nisan’da Austin’deki Moody Amphitheater’da tam güneş tutulmasıyla aynı zamana denk gelen bir albüm tanıtım şovu gerçekleştirecekler.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Vampire Weekend ‘Only God Was Above Us’ şarkı listesi:

01. Ice Cream Piano

02. Classical

03. Capricorn

04. Connect

05. Prep-School Gangsters

06. The Surfer

07. Gen-X Cops

08. Mary Boone

09. Pravda

10. Hope

Consequence.net

tr_TRTurkish