Kalabalıklar İlk Teklisi “Delik Deşik” ile Huzurlarınızda

Kalabalıklar’ın ilk teklisi “Delik Deşik”, 2 Şubat’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Yeni bir grup olan Kalabalıklar’ın üyelerine baktığımızda grubun aslında aşina olduğumuz isimlerden oluştuğunu görüyoruz. Grupta vokalde solo projesi Canavar ve 163 grubu ile tanıdığımız Yamaç Yeşil, gitarda Al’York’tan tanıdığımız Ediz Steel, bas gitarda 163’ten tanıdığımız Mehmet Can Bindak ve davulda yine 163 ve Soft Analog’dan tanıdığımız Onat Oskay yer alıyor. Ayrıca şarkının geri vokallerinde İdil Tavşanlı ve Ömer Çelik’i dinliyoruz.

“Delik Deşik”in söz ve müziği Yamaç Yeşil’e ait. Parçanın mix ve mastering sürecini tüm grup üyeleri beraber, kendi stüdyoları Boom Records’ta yaptı ve yine kendi plak şirketleri olan Bang! Bang! Records üzerinden de yayınlandı.

Karanlık ve etkileyici bir atmosfere sahip olan şarkının nakarat melodisi oldukça dikkat çekici. İçinden çıkılması zor bir döngü oluşturan şarkının nakaratından sonra gelen gitar solosu atmosferi güçlendiriyor. Gerçeklik algılarımızla kısa bir süre için oynayan “Delik Deşik”, bizi grunge kültürün, “sex drugs ve rock n roll” yaşam tarzının hâkim olduğu alternatif bir evrene çekiyor. Yerli sahnede uzun zamandır dinlemediğimiz şekilde “kirli” bir tarzı sunuyor.

Grup yeni şarkısının da çok yakında geleceğinin müjdesini de veriyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish