Uzun Süredir Birlikte Çalıştığı Roy “Z” Ramirez’e Göre Bruce Dickinson’ın Yeni Albümü “Kulağa Muhteşem Geliyor”

Geçen gece California, Studio City’deki “Bowl For Ronnie” etkinliğinde The Metal Voice, Bruce Dickinson’ın uzun süredir birlikte çalıştığı Roy “Z” Ramirez’e, Iron Maiden şarkıcısının bir sonraki solo albümünün kayıt oturumlarının ilerleyişi hakkında sorular sordu.

Roy Z, “Pek bir şey söyleyemem. Üzerinde çalışılıyor. Kulağa muhteşem geliyor” derken, albümün dinleyiciyle ne zaman buluşacağına dair de yine benzer bir cevapla “Hiçbir fikrim yok” demekle yetindi.

Bruce Dickinson geçen mart ayında Consequence’a, bir sonraki solo albümü hakkında şunları söylemişti:

2005’teki ‘Tyranny Of Souls’tan beri aralıksız bunun üzerinde çalışıyorum. Ama tecritler, albümler, Maiden turları ve diğer her şey arasında, ‘Tamam, işte böyle olacak’ demek ve Roy’a bazı arka plan parçaları koymasını sağlamak için açık bir alan arıyorum. Halihazırda sahip olduğumuz şeylerden ne seçtiğimize bağlı olarak, albüm için malzemenin yüzde 50 ila 70’ini zaten tamamladığımız noktadayız. Ve sanırım biraz ince ayar yapmak istiyoruz. Yani biraz zamanım var. Mart’ta ABD söyleşi turunu bitirdikten sonra, Los Angeles’ta üç haftam olacak ve Roy ile birkaç şeyi değiştireceğim. Ve nereye varacağımızı göreceğiz.

Bruce Dickinson’ın son solo albümü “’Tyranny Of Souls’tan” Mayıs 2005’te dinleyiciyle buluşmuştu. Albüm Dickinson ve Roy Z’nin ortak bestelerinden oluşurken, albümün yapımcılığını da üstlenen Roy Z, tüm gitar bölümlerinin yanı sıra bazı ek bas gitar ve piyano partilerini de çalmıştı.

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish