Neil Young and Crazy Horse’dan Acil Eylem Çağrısı: Yeni Albüm “World Record” Yayında

Neil Young and Crazy Horse’un yeni albümü “World Record”, Reprise Records aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

Albüm, Young ile birlikte projenin ortak yapımcılığını da yapan Rick Rubin’in Malibu’daki Shangri-La stüdyosunda canlı olarak kaydedildi ve analog teybe mikslendi. Young aynı stüdyoda 2016 albümü “Peace Trail”i de kaydetmişti.

Çıkış şarkısı “Love Earth” ile duyurusu yapılan albüm basın açıklamasına göre, Dünya’nın içinde bulunduğu durumu ve belirsiz geleceğini ele alırken, on beş dakikalık “Chevrolet” isimli şarkı Young’ın arabalarla olan ilişkisini yansıtıyor.

Kapağında Young’ın babası gazeteci Scott Young’ın bir fotoğrafının yer aldığı albümdeki şarkılar belirtildiği üzere ve Young’ın hayat görüşüne paralel olarak, ABD’nin bugünkü durumu, küresel iklim krizi ve salgın sonrası bir dünyada toplumsal gerçeklerin sallantılı durumunu masaya yatırıyor.

Neil Young and Crazy Horse son birkaç yıldır hayli verimli bir süreç geçiriyor. 2019’da “Colorado” isimli albümünü yayımlayan ekip, 2021 aralık ayında ise Rocky Dağlarının derinliklerindeki 19. yüzyıldan kalma restore edilmiş bir ahırda kaydettikleri albümleri “Barn”ı paylaştılar. Ayrıca yakın zamanda tozlu arşiv raflarından çıkan 1990 tarihli konser albümü “Way Down in the Rust Bucket” ve 2000-2001’de kaydedilip rafa kalkan albüm “Toast” da yayına sürüldü.

Gezegenin içinde bulunduğu durumla ilgili bir harekete geçme ve protesto çağrısı olarak nitelendirilebilecek yeni albüm “World Record”, Young ve Crazy Horse gibi birbirine bağlı ve müziğe tutkun bir ekibin bildikleri en iyi işi yapıp dinleyiciyi bir an önce eyleme geçmeye çağırdıkları samimi bir kayıt olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

tr_TRTurkish