Uruguay’dan Pandemi Kurbanlarına Saygı Anıtı

Ödüllü mimarlık ve şehir planlama firması Gómez Platero, COVID-19 salgınının kurbanlarına dokunaklı bir saygı duruşunda bulundu. Dünya Pandemi Anıtı, rıhtıma yerleştirilmiş dairesel bir disk şeklinde ve burayı düşünme ve yas tutma alanı haline getiriyor. Uruguay merkezli firma, anıtı insanlığa olan derin bir sevgiyi yansıtacak şekilde yarattı.

Firmanın yöneticisi ve baş mimarı Martín Gómez Platero, “Mimarlık dünyayı dönüştürmek için güçlü bir araçtır. Her şeyden önce, zamanla hayatta kalan ve kültürün parçası haline gelen küçük parçalardan oluşan kolektif ve tarihsel bir gerçekliktir. Bu gezegende kim olduğumuzu göstermenin bir yoludur. Anıtlar da ortak kültürel ve duygusal kilometre taşlarımızı işaret eder. Bu şekilde duyuları ve hatıraları harekete geçirebilecek bir anıt yaratarak ziyaretçilerimize – salgının da yaptığı gibi – insanlar olarak doğaya bağımlı olduğumuzu, tersi olmadığını hatırlatabiliriz,” diyor.

Anıta uzun bir yaya geçidinden erişilecek. Minimalist tasarım ve geniş görüş alanı ziyaretçileri yaşam ve dünya hakkında düşünce fırsatı verecek. Dünya Pandemi Anıtı, mevcut sosyal mesafe uygulamalarına göre bir seferde 300 ziyaretçiyi ağırlayacak.

COVID-19 Memorial in Uruguary
World Memorial to the Pandemic by Gomez Platero
World Memorial to the Pandemic by Gomez Platero
Tribute to the Victims of the Coronavirus Pandemic
Tribute to the Victims of the Coronavirus Pandemic
Rendering of the Coronavirus Memorial in Uruguay
Coronavirus Memorial by Gomez Platero
Coronavirus Memorial by Gomez Platero
COVID-19 Memorial in Uruguay

Gómez Platero: Facebook | Instagram

mymodernmet.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish