Uriah Heep’den Albüm Detayları ve Yeni Şarkı “Take Away My Soul”

Beklenen Uriah Heep albümünden yeni şarkı geldi.

70’li yıllardan bu yana rock sahnesinin en mühim ve saygıdeğer topluluklarından biri olan Uriah Heep albüm detaylarıyla birlikte yeni şarkısını da paylaştı.

“Take Away My Soul” isimli yeni şarkı, 25. Uriah Heep albümü olacak ve 14 Eylül’de Frontiers Music Srl etiketi ile piyasaya sürülecek “Living The Dream”de yer alıyor.

Şarkı, geçtiğimiz Haziran başında yayımlanan “Grazed By Heaven”ı takiben yeni albümden paylaşılan ikinci şarkı oluyor.

Uriah Heep, 1970 yılından başlayarak art arda yayımladığı “Very ‘Eavy Very ‘Umble”, “Look At Yourself”, “Salisbury”, “The Magician’s Birthday” ve “Demons And Wizards” albümleriyle rock sahnesine birbirinden klasik albüm ve şarkılar kazandırarak kısa sürede adını Led Zeppelin, Black Sabbath ve Deep Purple gibi efsanelerin yanına yazdırmayı başarmıştı.

The Winery Dogs, Stone Sour, Black Star Riders, Paul Gilbert ve Europe ile de çalışan Kanadalı mühendis Jay Ruston ile kaydedilen albüm, topluluğun 2014 tarihli çalışması “Outsider”ın ardından dört yıl ara sonrası yayımlanan ilk stüdyo albümü olarak geçiyor kayıtlara.

Yeni Uriah Heep albümü “Living The Dream”den paylaşılan iki şarkı “Take Away My Soul” ve “Grazed By Heaven” hemen burada.

Uriah Heep “Living The Dream” şarkı listesi şu şekilde:

 1. Grazed By Heaven
 2. Living The Dream
 3. Take Away My Soul
 4. Knocking At My Door
 5. Rocks In The Road
 6. Waters Flowin’
 7. It’s All Been Said
 8. Goodbye To Innocence
 9. Falling Under Your Spell
 10. Dreams Of Yesteryear
 11. Take Away My Soul (alternate version)

 

Kapak fotoğrafı: Bent René Synnevåg

tr_TRTurkish