Metric’den Albüm Detayları ve Yeni Bir Şarkı Daha “Now or Never Now”

Metric, bu sonbahar 2015 tarihli “Pagans In Vegas”dan bu yana yayımlayacağı ilk albümleriyle geri dönüyor.

Topluluk, geçtiğimiz yaz boyunca yedinci stüdyo albümünün duyurusunu yapıp iki şarkı paylaşmış ancak albümün ismi ve şarkı listesi konusunda bir açıklama yapılmamıştı.

İsminin “Art Of Doubt” olarak açıklandığı albüm, 21 Eylül’de MMI/Crystal Math Music etiketiyle piyasaya sürülecek.

2003 tarihli “Old World Underground, Where Are You Now?” albümüyle müzik dünyasına sıkı bir giriş yapan grup 2009’da yayımlanan “Fantasies” ile bir nevi zirve noktasını yaşamıştı. Vokal ve klavyede Emily Haines, gitarda James Shaw, basta Joshua Winstead, ve davulda Joules Scott-Key’den oluşan kadronun elinden çıkan yeni albümden beklentiler hayli fazla.

Kanadalı indie rock grubu 12 parçadan oluşan yeni albüm “Art Of Doubt”da  on yıl sonra ilk defa grup dışında bir yapımcıyla iş birliği yaparak M83 ve Nine Inch Nails albümlerinde de imzası bulunan Justin Meldal-Johnsen ile çalıştı.

Ayrıca topluluğun, kayıtları Toronto’daki Giant Studios’da gerçekleştirilen yeni albümle erken dönem kimyasına geri döndüğü ve gitar düzenlemelerinin öne çıkarılarak ateşinin yeniden körüklendiği belirtiliyor.

Yeni albüm “Art Of Doubt” şarkı listesi, gelen son şarkı “Now or Never Now” ve daha önce paylaşılan “Dressed to Suppress” ile “Dark Saturday” huzurlarınızda.

Metric “Art of Doubt” şarkı listesi:

 1. Dark Saturday
 2. Love You Back
 3. Die Happy
 4. Now or Never Now
 5. Art of Doubt
 6. Underline the Black
 7. Dressed to Suppress
 8. Risk
 9. Seven Rules
 10. Holding Out
 11. Anticipate
 12. No Lights on the Horizon

What's your reaction?

tr_TRTurkish