Uluslararası Edebiyat Buluşması

Uluslararası Edebiyat Buluşması (ILS), çağdaş İngiliz Edebiyatı üzerine çevrimiçi bir buluşmadır. 17 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olan ILS, uluslararası edebiyat profesyonellerinin çevrimiçi olarak bir araya gelerek görüşlerini paylaştıkları ve işbirliği yaptıkları etkileşimli bir platformdur.

Bu yeni çevrimiçi alanda en heyecan verici ve yetenekli Britanyalı yazarların 80’i ile en yenilikçi İngiliz edebiyat kuruluşlarından 25’i yer alacak ve uluslararası edebiyat sektöründe faaliyet gösteren profesyoneller, yaratıcılar, yayıncılar, temsilciler, çevirmenler ve yapımcılar ile bağlantı kurabilecek. Bu alan ayrıca, çağdaş İngiliz Edebiyatını izlemek, okumak ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek isteyen sanatseverlere de hitap edecek.

Buluşma kapsamında; edebiyat sektöründe uluslararası yaratıcı alışveriş konusundaki konuşmalar ve gösteriler, sanal atölyeleri, panel tartışmaları, podcastler ve başyazılardan oluşan 10 aylık bir çevrimiçi etkinlik programı düzenlenecek. Program, ilk 40 yazarın ve 25 kuruluşun duyurulmasıyla, 17 Ekim 2016 tarihinde başlayacak. Bunu, Pat BarkerOpens in a new tab or window.Liz BerryOpens in a new tab or window.Malorie BlackmanOpens in a new tab or window.Sebastian FaulksOpens in a new tab or window.Jackie KayOpens in a new tab or window.Michael MorpurgoOpens in a new tab or window. ve Benjamin ZephaniahOpens in a new tab or window. ile gerçekleştirilecek bir dizi etkinlik izleyecek.

Buluşmaya katılmak için edebiyat profesyonellerinin güncellemeleri almak, özel içeriklere erişmek ve ilgi alanlarındaki programlara katılmaya davet edilmek için bir delege olarak da kaydolabilecekleri ILS web sitesiniOpens in a new tab or window. ziyaret edin.

ILS’nin küratörlüğünü British Council’ın desteğiyle Norwich Yazarlar Merkezi (Writers’ Centre Norwich)Opens in a new tab or window.üstleniyor.

tr_TRTurkish