Ty Segall’ın Yeni Albümü “Harmonizer” Yayında

Garage rock sahnesinin en üretken isimlerinden Ty Segall yeni albümü “Harmonizer”i yayımladı.

Psychedelic synth tınılarının geniş bir renk yelpazesi oluşturduğu albüm, Ty Segall’in bugüne kadarki en temiz şarkılarından ve en keskin fikirlerinden bazılarını sunduğu ifadesiyle tanımlanıyor ki dinledikçe içine çeken şarkı yapıları ve atmosferik derinlik bu saptamayı haklı çıkartıyor nitelikte.

Bu yeni etki alanının ortaya çıkmasında katkısı olanlar ise ortak yapımcılığın yanı sıra miks dokunuşlarının da ortağı olan Cooper Crain ile tabii ki Ben Boye, Mikal Cronin, Emmett Kelly ve Charles Moothart’dan kurulu The Freedom Band üyeleri.

Kayda katkıda bulunanlar arasında, “Feel Good”un sözlerini yazan ve ana vokalleri üstlenen, “Waxman”ın ortak yazarlığını yapan ve albümün fotoğraf ve çizimlerine imza atan Denée Segall yer alıyor.

Segall’ın Topanga, California’daki Harmonizer Stüdyolarında kaydedilen on şarkılık albüm Drag City üzerinden dijital platformlara servis edilirken, fiziksel formatlar ise Ekim ayında çıkacak.

“Harmonizer”, Ty Segall’ın 2019’daki “First Taste”den sonra gelen ilk stüdyo albümü. Ayrıca Segall, davul / vokalde yer aldığı ve hard rock’tan psychedelic rock sularına süzülen üç kişilik projesi Fuzz’ın beş yıl aradan sonra yayımlanan ilk albümü olan “III” ile 2020’nin Ekim ayında dinleyiciye selam çakmıştı.

tr_TRTurkish