Linanil’in Yeni Şarkısına Dikkat, “Lucifer, My Love” Yayında

2019 yılından bu yana solo kariyerine dair üretimlerine devam eden ve çeşitli proje ve gruplarla iş birliği yaptığı paylaşımlarını sürdüren Linanil’in, Yasemin Özler prodüktörlüğünde kaydedilen yeni şarkısı “Lucifer, My Love” Luna Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Söz ve müziği Linanil’e ait olan, enerjik yapısının yanı sıra kıvamı yerinde alternatif ve indie unsurların lezzetli buluşmasıyla da damakta leziz tatlar bırakan şarkının yapım aşamasında memleket müzik sahnesinden tanıdık isimler yer alıyor.

Elektrik gitarda Eskiz ve The Ringo Jets saflarından takip ettiğimiz Deniz Ağan, davulda Kurban’dan tanıdığımız Burak Gürpınar, bas gitarda Memet İncili, saksafonda Barış Ertürk, synthhesizer ise Yasemin Özler’in yer aldığı sağlam bir kadroyla Pür Recordings Studio’da kaydedilen şarkının klibinin yönetmen koltuğunda ise Bilge Han Deniz oturuyor.

2008 yılından itibaren kendi müziğini üretmeye kafa yoran, New York’ta Güzel Sanatlar eğitimini tamamlayıp baskı tasarımı üzerine çalışmalar yaparken kayıtlarını Soundcloud ve Bandcamp gibi platformlardan paylaşan Linanil, 2014’de İstanbul’a dönüp, 2016-2019 yılları arasında da DJ setleriyle çeşitli mekanlarda sahne almıştı.

Eylül 2020’de “Steal” isimli şarkısına kulak verdiğimiz Linanil, yakın gelecekte yine Yasemin Özler yapımcılığındaki kısaçalarını ve sonrasında da ilk albümünü yayımlamayı hedefliyor.

tr_TRTurkish