Tricky’den Yeni Albüm “Fall to Pieces”

Kıdemli trip-hop yapımcısı Tricky, “Fall to Pieces” isimli yeni albümüyle huzurlarınızda.

Tricky’nin 14. uzun metrajlı albümü olan “Fall to Pieces”, Şubat ayında yayına sürülen “20,20” EP’sinden sadece aylar sonra dinleyiciyle buluşuyor.

Elektronik ve trip-hop kulvarına kattığı gizemli, karanlık atmosferli sound ve sözler ile kendine has bir yeri olan Bristol çıkışlı sanatçı, 1994 tarihli Massive Attack albümü “Protection”da yer alan “Karmacoma” şarkısında yaptığı vokal ile birçoğumuzun müzik dağarcığına girerken, adını annesi Maxine Quaye’ye ithafen koyduğu ilk albümü “Maxinquaye”yi ise 1995 yılında piyasaya sürdü.

11 şarkının yer aldığı yeni Tricky albümü, 2019’un sonlarında Berlin’de kaydediliyor. Tricky’nin bir Avrupa turnesi sırasında açılış gecesi vokalistsiz kaldığında keşfettiği şarkıcı Marta Złakowska’nın vokallerini içeren albümde, Danimarkalı besteci ve şarkıcı Oh Land’in mikrofon başında olduğu iki şarkı bulunuyor.

Travmatik ve loş renklerin hâkim olduğu yaşamının yine zor bir evresinde dinleyiciyle buluşturduğu yeni albümüyle Tricky, yenilikçi evreninde adımlamayı sürdürürken, bilinçaltının katmanlarında gezinen duygularının derinliğini yine kendi lisanıyla aktarıyor.

tr_TRTurkish