Bill Callahan’ın Yeni Albümü “Gold Record” Yayında

Folk müzik sahnesindeki alternatif işleriyle saygın bir yerin sahibi olan şarkıcı, söz yazarı ve besteci Bill Callahan’ın, “Gold Record” isimli yeni stüdyo albümü yayında.

Uzun süredir çalıştığı Drag City aracılığıyla dinleyiciyle buluşan albüm, 2019 tarihli “Shepherd in a Sheepskin Vest” sonrası süreçte kulaklarımıza ulaşan yeni Callahan şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Bir basın açıklamasına göre, Gold Record’daki şarkılar aynı anda hem eski hem de yeni.

Callahan, “Shepherd In a Sheepskin Vest” albümü sonrası bir süre yollara düşmeye hazırlanırken, tamamlaması gereken şarkılar olup olmadığını görmek için eski defterlerinden birkaçını çıkarır ve hikâye başlar.

Bir sonraki aşamada ise gitarist Matt Kinsey ve basçı Jamie Zurverza ile bir araya gelerek bu parçaları kaydetmenin yanı sıra yeni malzemeler için de kolların sıvandığı bir süreç başlamış olur.

Albümün yayını öncesi dokuz hafta boyunca her Pazartesi bir parça yayımlayarak dinleyiciyi yeni yol öykülerin içine ziyadesiyle çeken Callahan, yeni albümü “Gold Records” ile de doksanlı yılların başından bu yana çağımızın en mühim söz yazarı ve bestecilerinden biri olduğunu bir kez daha gösteriyor.

tr_TRTurkish