Train to Busan Presents: Peninsula Fragmanı Yayında

Son dönemin parmakla gösterilen, başarılı zombie filmlerinden Train to Busan’ın devam filmi olan “Train to Busan Presents: Peninsula”dan ilk fragman yayında.

Güney Kore’yi avucuna alan zombi istilası sırasında Seul’den Busan’a gitmekte olan bir trendeki yolcuların yaşam mücadelesini anlatan ilk film, bir an düşmeyen gerilim dozu ve zombi filmlerine getirdiği farklı soluk ile dikkatleri üzerine çekmiş ve hatırı sayılır bir gişe başarısı yakalamıştı.

Bu başarının ardından da doğal olarak bir devam filminden söz edilmesi çok da geç olmamıştı.

2016 yılında vizyona giren ve büyük beğeni toplayan ilk filmde de yönetmen koltuğunda oturan Sang-ho Yeon, yeni film için ilham kaynağı olarak Akira ve Dragon Head gibi anime klasiklerine ek olarak Land of the Dead ve Mad Max gibi filmleri işaret ediyor.

Kore yarımadasından kaçmayı başarmış bir asker olan Jung-seok (Gang Dong-won) ile birlikte yeni karakterlere odaklanan devam filminde gizli bir görev için ıssız ve tehlikeli bölgeye geri dönmek zorunda kalan askerle birlikte heyecana ortak oluyoruz.

Peninsula ilk olarak 2020 Cannes Film Festivali’nde görücüye çıkacaktı ancak coronavirus salgını bu planları beklemeye aldı. Bu yaz vizyona girmesi öngörülen fakat kesin bir çıkış tarihi henüz belirlenmeyen filmin fragmanı ise izleyiciyle buluştu.

tr_TRTurkish