Metallica’nın Vakfından COVID-19 Yardım Girişimlerine Destek

Metallica, mevcut coronavirüs pandemisi yardım kuruluşlarına büyük bir destek sağlamak için adım atıyor.

Grubun All Within My Hands vakfı, çeşitli COVID-19 yardım çalışmalarına toplam 350.000 $ bağışta bulunucak.

Metallica’nın web sitesinde yer alan açıklamada, coronavirüsün yayılmasının ardından, toplumdaki en savunmasız insanların her zamankinden daha fazla yardıma ihtiyacı olduğu vurgulanırken, “All Within My Hands, dünya çapında COVID-19 salgınında etkilenenlere yardım etmeye adanmış kuruluşlara toplam 350.000 dolarlık dört hibe ile ulaşıyor” ifadelerine yer veriliyor.

Vakıf, her birine 100.000 dolar olmak üzere, sağlık çalışanlarına kişisel koruyucu ekipman sağlayan Direct Relief, milyonlarca insanın özel ihtiyaçlarına cevap veren yerel gıda bankalar ağı ile çalışan Feeding America ve Live Nation’ın konser endüstrisi kapalıyken işsiz kalan turne ve mekân çalışanlarına yardımcı olmak için kurulan yeni girişimi olan Crew Nation’a bağışta bulunuyor.

Ayrıca, 50.000 dolarlık bir kısım da işsiz kalan bar çalışanları, barmen ve servis elemanları da unutulmayarak bu iş koluna finansal yardım sağlamaya yardımcı olan Bartender Emergency Assistance Program’ına ayrılmış.

Daha önce bildirildiği gibi Metallica, her Pazartesi gecesi YouTube ve Facebook üzerinden grubun kariyeri boyunca göze çarpan konserlerinin yayımlanacağı yeni bir çevrimiçi konser serisi “Metallica Mondays”i başlattı.

Kapak Fotoğrafı: Herring & Herring

tr_TRTurkish