Tom Morello’nun Bu Yıl İçindeki İkinci Albümü “The Atlas Underground Flood” Yayında

Tom Morello, son iki ay içinde yayımladığı ikinci solo albümü “The Atlas Underground Flood” ile huzurlarınızda.

Esasen Morello’nun solo kariyerinden dem vurup 2018’deki serinin ilk albümü “The Atlas Underground” ve yeni ikiliye göz attığımızda ilk dikkat çeken husus yıldızlar geçidi misali bir konuk müzisyen katkısına sahip olmaları.

Rage Against the Machine ve Prophets of Rage gitaristinin Ekim ayında yayımladığı “The Atlas Underground Fire’ın ikizi olan albümde Morello, Metallica’dan Kirk Hammett, Rush’tan Alex Lifeson, My Morning Jacket’dan Jim James, Manchester Orchestra, IDLES, Nathaniel Rateliff, Ben Harper ve daha birçok ünlü müzik meslektaşı ile tekrar bir araya geldi.

Morello’ya göre “The Atlas Underground Fire’ın başlattığı şeyi bitiren” bir albüm olan “The Atlas Underground Flood”dan daha önce üç şarkı dinlemiştik ki bunlar Ben Harper’ın yer aldığı “Raising Hell”, Barns Courtney’in eşlik ettiği “Human” ve Kirk Hammett ile Alex Lifeson’un katkıda bulunduğu “I Have Seen the Way” olmuştu.

Hammett ve Lifeson, elektronik sanatçısı Dr. Fresch’in de yer aldığı şarkıda Morello’ya katılırken, elektro beat’lerle desteklenen şarkı ters köşeye yatırma ihtimali yüksek bir kayıt olarak öne çıkıyor. Hammett, Metallica’da imzası haline gelen wah-heavy soloları aktarırken, Lifeson daha klasik-rock tarzı bir gitar çalıyor.

The Clash’in zirve anlarına hayran kalarak, sanatsal amacın türün önüne geçtiği ikili bir albüm yapmaya çalıştım” diyen Morello şöyle devam ediyor, “Sound açısından korkusuz, vahşi ve geniş kapsamlı bir müzik tutkusunu muazzam bir iş birlikçi kadrosuyla bir araya getirmek için bir merkezi küratörlük vizyon oluşturmayı amaçladım. Ve tabii ki birçok gitar solosu var.”

Kapak fotoğrafı: Travis Shinn

What's your reaction?

tr_TRTurkish