Tears for Fears Yeni Şarkısı “No Small Thing”i Paylaştı

Ekim ayında 17 yıl aradan sonra gelecek ilk yeni albümleri “The Tipping Point”i duyuran İngiliz new wave, synth pop ikilisi, şimdi albümden dinleyeceğimiz ikinci kayıt “No Small Thing”i paylaştı.

Yeni albümün 25 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacağı açıklanırken, duyuruyla birlikte albümün başlık şarkısı paylaşılmıştı.

Roland Orzabal, yeni single için yaptığı basın açıklamasında şarkıyı yazmayı, kaydın gerçekten şekillenmeye başladığı an olarak tanımlıyor ve şöyle devam ediyor:

2020’nin başlarında Curt ve ben sadece birkaç akustik gitarla oturduk. On yıllardır ilk kez. Zihinlerin buluşmasına, psişik olarak bir araya gelmeye ihtiyacımız vardı. Albümümüzü tamamlamak için biraz derinlik, kalp ve ruh aramak için tam anlamıyla çizim tahtasına dönüyorduk.”

Curt, biraz Dylan, biraz Johnny Cash gibi basit bir folk/country riffiyle geldi ve sonra yola çıktık. Bu, bizim yıllardır yapmaya çalıştığımız şeyin tam tersiydi, anlaşılması zor, modern hit single’ı arıyorduk. Birden kendimizi serbest, dilerseniz özgür, artık piyasa ve başarı için kaygılanmadan, çocukluğumuzun etkilerinden yararlanır hissettik. Bu noktada tüm albüm açılmaya başladı. “Küçük Şey Yok” anahtardı, kırmızıyı yeşile çeviren şey.”

“No Small Thing”, Vern Moen’in bir müzik videosuyla birlikte geliyor. Tamamen önceden var olan görüntülerden yapılan siyah beyaz klip, doğa görüntüleriyle insan yaşamı çekimlerinden oluşuyor.

tr_TRTurkish