The Smashing Pumpkins’den “Wyttch” Şarkısı İçin Tekinsiz Klip

The Smashing Pumpkins’in adım adım yaklaşan albümünden “Wyttch” şarkısı için klip geldi.

Şarkı, geçtiğimiz ay sonu yine yeni bir şarkı olan “Ramona” ile birlikte paylaşılmış ve grubun 27 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak yeni çift albüm “CYR”den çıkan en yeni kayıtlar olmuştu.

Yönetmenliğini Charlotte Kemp Muhl’in yaptığı şarkının bol kostümlü klibinde, Billy Corgan’da siyah göz makyajı ve uzun pençe benzeri tırnaklarla tekinsiz atmosfere katkıda bulunuyor.

Yaklaşan albümden şu ana dek isim şarkısı “CYR”nin yanı sıra “The Color of Love”, “Confessions of a Dopamine Addict”, “Anno Satana”, “Birch Grove”, “Ramona” ve “Wrath” şarkıları paylaşılırken, albüme eşlik eden ve Corgan tarafından yaratılan, beş bölümden oluşan bir animasyon serisi de yayına sürüldü.

Grubun memleketi Chicago, Illinois’de Corgan’ın yanı sıra kurucu üyeler James Iha ve Jimmy Chamberlin ile gitarist Jeff Schroeder’den oluşan kadroyla kaydettiği 20 şarkılık albümü Corgan, “Bu, benim, James ve Jimmy’nin çok uzun süre bir şeyler üzerinde çalıştığı 2000 yılında çıkan “Machina”dan bu yana ilk albüm. Daha büyük bir kavramsal temeli var ve muhtemelen daha geniş bir müzik alanı” sözleriyle tanımlıyor.

Bu arada bir büyük haber olarak da grup, 25. yıldönümü şerefine Mellon Collie ve The Infinite Sadness için 33 şarkılık bir devam albümünü duyurdu.

Grup ayrıca klasik albümü taçlandırmak için gelecek yıl bir arena turuna çıkmayı planlıyor.

tr_TRTurkish