The Prodigy Solist Keith Flint’in Ölümünden Sonra İlk Kez Sahnedeydi

Elektronik dans müziğin sembollerinden İngiliz grup The Prodigy kısa süre önce, solisti Keith Flint’in ölümünden bu yana ilk konserine çıktı.

Grup geçen hafta, daha önce “Flinty için” olarak adlandırdıkları 2022 İngiltere turnesini başlatmak için sahneye döndü.

Mevzubahis konserler, geçen Cuma ve Cumartesi (8, 9 Temmuz) Sheffield’deki O2 Academy’de iki gecelik performanslarda izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Grubun kurucu ortağı Liam Howlett, açılış parçası ‘Breathe’ öncesi, seyirciyi “Uzun zaman oldu,” diyerek selamlarken, ‘Firestarter’ sırasında The Prodigy, Flint’in sahnede müziğe eşlik eden yeşil bir lazer silüetini ışınlayarak kendisine saygılarını sundu.

21 parçalık sette grup ayrıca ‘Omen’, ‘Voodoo People’, ‘Smack My Bitch Up’, ‘Take Me To The Hospital’ ve ‘Invaders Must Die’ gibi diğer favori şarkıları seslendirdi. Yeniden sahneye çağrıldıktan sonra dört şarkı çalan grup, ‘Out Of Space’in enstrümantal versiyonuyla sahneden ayrıldı.

The Prodigy, Sheffield’deki açılış gecesinin ardından Twitter’a şunları yazdı: “Gelen ve bizi destekleyen her birinize teşekkür etmek istiyoruz. Geceyi asla unutmayacağız.”

Flint 4 Mart 2019’da intihar ederek yaşama veda ettiğinde 49 yaşındaydı. Setlist.FM’e göre, grubun son performansı olaydan sadece bir ay önce, 5 Şubat’ta Auckland, Yeni Zelanda’da gerçekleşmişti.

Nme.com

tr_TRTurkish